scorecardresearch

İstanbul masaj salonu- WebTv

16 izlenme
Kategori Diğer
Eklenme Tarihi 2 yıl önce
Dilİngilizce [English]
Açıklama

İstanbul Masaj Salonu
Masajın insanlığa ve insana kazandırdıkları bugün tartışılmayacak derecede kanıtlanmış ve ispatlanmıştır. İnsanlar için tıbbın tamamlayıcı unsuru olan ve alternatif tıbbın bir parçası olan masajdan gerçek anlamda verim almak adına, masajın ne için yapıldığı ve nasıl yapıldığını bilmek gerekir. Masaj dinlenme ve rahatlama için yapılan bir uygulama olsa da gerçekten bir rahatlamanın söz konusu olabilmesi için bedenin hangi noktalarında gerilmenin yaşandığını iyi bilmek gerekir.
Örneğin; omuzlarda tutulma varsa bedendeki rahatsızlığın ana kaynağını omuzlar oluşturur. Sinir sistemi, damarlar, kaslar gibi vücudu ağ gibi ören organların rahat çalışabilmesi bedende ki her noktanın rahat olmasına bağlıdır. Bu nedenle İstanbul masaj salonu gibi masaj yapılırken eğer sorunlar omuzlardaysa masaj ağırlıklı olarak bu bölgede yapılmalı. Aksi takdirde yapılan genel masajlarda kısmi ve geçici rahatlama söz konusu olur.
Çoğu zamanda masaj yapacak kişinin (hastanın) sorunun nerede kaynaklandığını da tam olarak bilemez. Bu gibi durumlarda masör ya da masöz tecrübesiyle hastaya sorular sorarak ilk olarak gerilmenin yaşandığı bölge tespit edilir sonrasında ise dokunuşlarla sertleşmenin ve gerilemenin yaşandığı yer nokta olarak belirlenir. Bedende yaşanan bu sorunun belirlenmesi hastanın tedavi edilme sürecinin yarısıdır. Yani sorunun tespiti de oldukça önemlidir. kaynak: istanbulmasajsalonuilan.com